Co to jest Akademia Życia

Kategoria: Infromacje Opublikowano: poniedziałek, 22, grudzień 2014

Jesteśmy otwartym kręgiem osób zainteresowanych rozwojem osobistym i twórczym doskonaleniem swego życia. We Wrocławiu spotkamy się już od 20 lat poszukując inspiracji, znajdując nowe rozwiązania i dzieląc się swoimi doświadczeniami życiowymi a także dając sobie nawzajem uwagę i wsparcie.

Nie zajmujemy się promowaniem żadnej konkretnej idei, filozofii czy religii - nie mniej jednak ważne jest dla nas to, aby gościć różne idee i podejścia do życia, przyglądać się im, dyskutować o nich (i... z nimi) wybierając to, co dla każdego indywidualnie najlepsze. Uważamy bowiem, że człowiek jako istota z natury wolna i niezależna mam prawo szukać, poznawać i wcielać życie to, co pozwala mu żyć lepiej, pełniej oraz tworzyć satysfakcjonujące związki z innymi ludźmi. Dlatego interesuje nas zarówno to, co przynosi współczesna psychologia jak i "oddolne" inicjatywy samopomocowe takie jak ruch 12 kroków w jego różnych odmianach a także tradycyjne, odwieczne systemy samopoznania i rozwoju psychofizycznego rodem ze wschodu.
Jesteśmy kręgiem ludzi, którzy się uczą - indywidualnie, w grupie, od siebie nawzajem. Dlatego Akademia Życia jest naszą sprawą - w tym sensie że nie posiadamy żadnego guru czy nauczyciela - ani nie "importujemy" żadnych zewnętrznych nauczycieli - choć chętnie gościmy ludzi, którzy chcą dzielić się sobą i swoją wiedzą z innymi. Naszą największą radością są ci z nas, którzy w zawirowaniach losu odnajdują swoją ścieżkę i - jakkolwiek byłaby ona skromna - idąc nią tworzą najpiękniejsze dzieło - własne życie, takie, jakiego pragną...