„Spotkałem Osho”

Kategoria: Kronika Opublikowano: niedziela, 21, styczeń 2018

 

„Spotkałem Osho”
O swoim doświadczeniu opowiadał sannyasin Swami Anand Purushottam – Heiko Hinrichs - we Wrocławiu w dn. 23 stycznia 2018 r.


Jest rok 2018. Na półkach księgarń w Polsce i na świecie stoją dziesiątki tomów zawierających przetwarzane na wiele sposób wypowiedzi Osho. Wiele osób wciąż praktykuje medytacje przez niego stworzone, inspirują się firmowaną jego imieniem wersją Tarota. Wiele lat wcześniej, w 1981 roku Heiko Hinrichs, podówczas student Wyższej Szkoły Pracowników Socjalnych, miał odbyć przewidzianą przez program nauczania obowiązkową praktykę studencką.

Zafascynowany od 1979 roku dzięki lekturze książki niemieckiego dziennikarza J.E. Eltena postacią Bhagwana / Osho zawnioskował o możliwość odbycie tej praktyki…w Punie. Udało mu się uzyskać akceptację uczelni i dzięki temu miał okazję stać się jedną z ostatnich osób inicjowanych osobiście przez Osho. Pod nadanym mu imieniem Anand Purushottam obserwował szczególny etap działalności aśramu w Punie tuż przed wyjazdem Osho do USA. Później, w Niemczech, już jako sannyasin był świadkiem zaskakujących przemian, jakie zachodziły w ruchu skupionym wokół Osho. Obecnie Heiko Hinrichs jest dyplomowanym pedagogiem i terapeutą rodzinnym oraz terapeutą pracy z traumą wg Petera Levine - SE (Somatic Experiencing Practitioner). Pracuje z klientami indywidualnymi, parami, rodzinami oraz instytucjami. Od dwudziestu lat zajmuje się metodą Berta Hellingera.