5 WYMIARÓW INTYMNEJ BLISKOŚĆI czyli jak pogłębiać relację ze sobą samym, partnerką/partnerem, innymi ludźmi oraz ze światem.

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 23, czerwiec 2023

 

Akademia Życia oraz 5 Wymiarów zapraszają na warsztat

 5 WYMIARÓW INTYMNEJ BLISKOŚĆI 

czyli jak pogłębiać relację ze sobą samym, partnerką/partnerem, innymi ludźmi oraz ze światem.

prowadzący: Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

1-5 sierpnia 2023 w Czarnowie k. Kamiennej Góry 

Co to znaczy być blisko? Podstawowym obszarem, w którym możesz przeżywać intymną  bliskości jest Twoja relacja z samą/samym sobą - jest ona bowiem fundamentem wszystkich innych bliskich relacji. A więc - w jaki sposób budujesz bliskość ze sobą, w jaki sposób ją pielęgnujesz i wzmacniasz? Co zaś  buduje dystans, co oddziela cię od siebie? Jak możesz przekroczyć te ograniczenia i być bliżej siebie, ze sobą i dla siebie, czyniąc to także po to, by móc zbudować i utrzymać  intymną, bliską relację z drugim człowiekiem? 

Jesteśmy ludźmi - i na najbardziej podstawowym poziomie naszego istnienia - możemy budować intymną bliskość między sobą, po prostu jako relację pomiędzy żyjącymi, obdarzonymi czuciem istotami. Możemy doświadczać intymnej bliskości poza rolami i kontekstami społecznymi, poza oczekiwaniami i wyobrażeniami, istniejąc tu i teraz.  Bliskość nie jest zastrzeżona wyłącznie dla relacji damsko-męskich, dla związków miłosnych czy dla relacji rodzinnych. Możemy poczuć niezwykłą lekkość w bliskości z drugim człowiekiem – właśnie dlatego że jest po prostu człowiekiem, tak jak ty i ja. Rzecz jasna - następnie możemy otworzyć się na kreowanie intymnej bliskości w innych, zdefiniowanych obszarach relacji: w przyjaźni, relacjach partnerskich i  rodzinnych. Możemy także wprowadzić w krąg intymnej bliskości Naturę i inne żyjące istoty, cały Wszechświat…

 

 Niezależnie zatem czy żyjesz dziś w związku, czy sama/sam idziesz ścieżką swojego życia, możesz dać sobie czas na refleksję i pracę nad właściwymi, działającymi dla ciebie sposobami budowania intymnej bliskości we wszystkich ważnych dla ciebie wymiarach życia i relacjach. Możesz wzbogacić istniejącą relację, ale także kreować wizję bliskiej, intymnej relacji jakiej dopiero pragniesz dla siebie. A co ważne - możesz doświadczać bezpiecznej bliskości już tu i teraz, na tych warsztatach, w grupie ludzi, z którymi dzielisz pasję rozwoju i poszukiwanie drogi ku spełnieniu w bliskości. Te doświadczenia będziesz mogła/mógł zabrać ze sobą by doświadczać krok po kroku coraz więcej bliskości w swoim codziennym życiu.

  

Nasze podejście do pracy samorozwojowej:

 Nasze tegoroczne warsztaty stanowią kontynuację i rozwinięcie podejścia zaproponowanego na dwóch wcześniejszych edycjach warsztatów  „5 wymiarów świadomej seksualności”. Na naszych tegorocznych zajęciach zastosujemy więc model pracy w 5 Wymiarach Egzystencji i będziemy eksplorować sposoby, w jakich zdolność do przeżywania intymnej bliskość przejawia się w naszym Umyśle, Emocjach, Ciele i Duchowości. Pogłębiając nasze doświadczenie intymnej bliskości w tych czterech wymiarach naszej egzystencji sięgniemy do wymiaru piątego – Integracji i Synergii. Chcemy w ten sposób osiągnąć lub zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w relacjach nacechowanych bliskością  i otworzyć się na pogłębioną możliwość doświadczania intymnej bliskości, wzbogacając swoją ekspresję i sposoby przejawiania bliskości w najistotniejszych dla nas relacjach. Chcemy poczuć się lekko i swobodnie, wyrażając siebie, swej potrzeby i granice pozostając jednocześnie w bliskim kontakcie z innymi, przejawiającymi taką postawę istotami.

 

Zaprosimy Cię zatem do doświadczania bliskości w otwartej komunikacji z innymi - zasiądziemy w kręgu kobiet i mężczyzn dzieląc się swoimi doświadczeniami, uczuciami, myślami, dając wybrzmieć temu co w nas najgłębsze i najistotniejsze, doświadczając bycia widzianym i słuchanym. Puścimy ciało w ruch, aby poprzez taniec i medytacje w ruchu pozwolić wrazić się swojej prawdzie w obecności innych wyrażających siebie. Będziemy pracować ze świadomym oddechem pogłębiając intymną bliskość z samą/samym sobą, dają sobie zgodę na siebie i samoakceptację. Będziemy pracować z nagraniami muzycznymi ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta oraz z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi i zmieniającymi nasze przekonania na temat możliwości doświadczania bezpiecznej, intymnej bliskości. Damy sobie czas i przestrzeń na to by bezpiecznie, z poszanowaniem granic, poprzez działania indywidualnie, w parach i w grupie ćwiczyć wchodzenie w stan intymnej bliskości. Na warsztatach nie pracujemy z nagością.

 

 Nasza kadra:

 

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

 

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1988 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl). Na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Wieloletni praktyk rebirthingu i NLP. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych, doskonaląc się min. na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a (Instytut Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie). Inspiruje się także metodą Katy Byron i metodą Sedony. Łącząc różne metody wypracował własne, unikalne bazujące na empatii i wspieraniu ludzkiej kreatywności podejście do pracy z drugim człowiekiem.  Z lekkością i radością wyraża się także poprzez rysunek oraz tworzenie  krótkich form literackich, w których daje wyraz swojej pasji snucia inspirujących opowieści. Jako aktywny muzyk i wokalista, twórca autorskich ballad zajmuje się także pracą z głosem.

 

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

 

Opłaty:

1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 690 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacyjnych lub weekendowych warsztatach z Akademią Życia, cena 590 zł.

2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 960 zł (4 dni x 240 zł), cena zawiera także 1 wejście do sauny i jacuzzi.

3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

 

Dodatkowe informacje:

·        warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 500 zł w ciągu 7 dni. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,

·        ilość miejsc ograniczona,

·        zaczynamy kolacją 1-go we wtorek o 18.00 i kończymy obiadem 5-go w sobotę

·        można przyjechać dzień wcześniej na dodatkowy wypoczynek (240 zł/doba)

·        pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.

 

Miejsce: Monte Luna, Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry (dolnośląskie). Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami w głównym budynku, pokoje 1 osobowe lub 2 osobowe w domkach oddalonych k. 800 metrów.

 

 

ZAPISY:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel: 501 625 528

 

Pełna informacja:

https://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/942-intymna-bliskosc-2023.html