OTWIERAJĄC SIĘ NA NOWE czyli 5 wymiarów dobrej przyszłości – edycja na rok 2024

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: wtorek, 05, grudzień 2023

Akademia Życia i 5 Wymiarów Świadomego Życia zapraszają na warsztat kreacji Nowego 2024 Roku

OTWIERAJĄC SIĘ NA NOWE czyli 5 wymiarów dobrej przyszłości – edycja na rok 2024

prowadzący Jacek Borowicz i Paweł Trzciński

20-21 stycznia 2024 w WARSZAWIE

Zapraszamy Ciebie na warsztaty, na których przygotowywać będziemy swoją wizję Nowego 2024 roku. Przełom starego i nowego roku to czas, kiedy podsumowujemy minione doświadczenia, czerpiąc energie z tego co spełnione, dokonane i zakończone a jednocześnie kontaktujemy się z niezwykłą, lotną energią Nowego, która zachęca nas do rozpoczynania, sięgania dalej, wyruszania w podróż. Nowy Rok to zaś okazja do spotkania z tym, co… Nowe.

W Akademii Życia mamy długą tradycję warsztatów tzw. planowania roku. Dlatego także teraz, w perspektywie nadchodzącego roku 2024 poprzez udział w pracach indywidualnych i grupowych będziesz świadomie pracować nad swoimi celami, planami i marzeniami. I tak:

• Będziemy pracować w strukturze 5 Wymiarów Świadomego Życia - proces przygotowania na nowy rok przeprowadzimy wędrując przez 4 kluczowe wymiary naszej egzystencji: umysł, ciało, emocje i duchowość. Bazując na koncepcji Giny Ogden będziemy rozpoznawać potrzeby, cele i marzenia manifestujące się w poszczególnych wymiarach. Będziemy dążyli do tego, żeby udrożnić komunikację pomiędzy tymi wymiarami – czyli w istocie nawiążemy szczery i otwarty dialog z samym sobą, w celu rozpoznana możliwych wewnętrznych barier i konfliktów zamrażających naszą zdolność do prowadzenia dobrego życia. Chcemy doprowadzić do zharmonizowania umysłu, ciała, emocji i duchowości, tak abyśmy mogli stanąć w symbolicznym wymiarze piątym – doświadczając poczucia integracji i zanurzenia w przepływie życia, życia takiego jakiego dla siebie chcemy.

• Użyjemy w tym celu niektórych elementów metody ustawień hellingerowskich (ustawień systemowych). Ustawienia hellingerowskie (systemowe) kojarzą się z pracą dotycząca przeszłości. Potencjał tej metody jest jednak znacznie większy. Uzdrawiając nasze korzenie, tworzymy sobie warunki do wzrostu i rozkwitu TERAZ oraz otwieramy drzwi temu, co przyjdzie JUTRO… W języku polskim mamy takie określenie, mające niekiedy pejoratywny wydźwięk – mówimy bowiem : „…on/ona jest dobrze ustawiony”. A może jednak kryje się w tym pozytywna intuicja…? A więc - czemu nie? Czy chcesz się dobrze ustawić na nowy 2024 rok?

• Naszą wizję zasilamy energią kreatywności, czerpiąc ją ze świadomego oddechu i ruchu. Z intencją połączenia się twórczą energia życiową weźmiemy udział w sesji oddechowej. Oddychając świadomie zbadamy nasze reakcje na marzenia, pomysły i tworzone plany rozpuszczając odczuwane w ciele fizyczne i emocjonalne blokady i uzyskując dostęp do źródła energii pozwalającej nam wykonać ruch do przodu. I na fali tej energii zatańczymy z naszym nowym rokiem.

Formuła zajęć: wszyscy uczestnicy będą brać udział w szeregu ćwiczeń i prac grupowych oraz indywidualnych, bazujących na metodzie ustawień systemowych, ruchu i praktyce świadomego oddychania. Będziemy m.in. pracować ze swoją wizją roku 2024 wraz z kluczowymi celami, jakie się w niej zawierają. Będziemy poszukiwać zasobów i wsparcia systemowego i energetycznego dla ich realizacji.

Warsztaty poprowadzą:

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1986 r.) animator wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk rebirthingu oraz NLP oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych prowadząc warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne. Inspiruje się także min. metodą Katy Byron i metodą Sedony. Od kilku lat doświadcza roli trzymającego przestrzeń we wrocławskim męskim kręgu „Droga Mężczyzny” oraz współtworzy męskie warsztaty w ramach Kuźni Męskiego Kręgu „Droga Mężczyzny”. Łącząc różne metody wypracował własne, unikalne bazujące na empatii i wspieraniu ludzkiej kreatywności podejście do pracy z drugim człowiekiem. Z lekkością i radością wyraża się także poprzez rysunek oraz tworzenie krótkich form literackich, w których daje wyraz swojej pasji snucia inspirujących opowieści. Jako aktywny muzyk i wokalista, twórca autorskich ballad zajmuje się także pracą z głosem. A przy okazji… jest naukowcem, pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

Opłata: 490 zł. Dla osób biorących udział w wakacyjnych lub weekendowych warsztatach z Akademią Życia opłata 440 zł. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata bezzwrotnej zaliczki 200 zł na konto organizatorki.

Uwaga: ograniczona liczba miejsc.

Miejsce: Warszawa, ul. Dostępna 24 (Bemowo). W ośrodku jest jeden pokój dwuosobowy z prysznicem (50 zł osoba za noc - rezerwacja u organizatorki), można też spać na sali warsztatowej (30 zł/noc) lub w pobliskich hotelach.

Godziny zajęć: sobota 10.00-19.00 (z godzinną przerwą na lunch), niedziela 10.00-15.00 (z krótką 30 min. przerwą na lunch).

Zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełna informacja:

https://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/952-warszawa-akademia-zycia-2024.html